تاثیر نوسانات نرخ ارز بر روی قیمت لپ تاپ های دست دوم

با درود و اهدای سلام فراوان به حضور یکایک شما سروران و عزیزان محترم ، در نگارش این مقاله در پی آن میباشیم تا تاثیر نوسانات نرخ ارز بر روی قیمت لپ تاپ های دست دوم و قیمت کالاها و خدمات گوناگون را بررسی نماییم از همین رو در ابتدا و در ذیل مختصری به تعریف معنای کلمه ارز و چگونگی تاثیرافزایش و یا کاهش نرخ آن برروی قیمت کالاهای وارداتی از جمله رایانه های پرتابل دست دوم ( همچنین در کانال فروش لپ تاپ دست دوم ) میپردازیم.

تاثیر نرخ ارز بر قیمت لپ تاپ دست دوم


تعریف معنای ارز و بررسی علل مستقیم آن برروی افزایش و یا کاهش قیمت لپتاپهای دست دوم:
دربازار پولهای خارجی که یکی از بزرگترین بازارهای متدوال و پررونق جهان میباشد به کلیه اسکناسها و مسکوکاتی که در چهارچوب واحد وجه رایج و معمول داخل هر کشور قرار نمیگیرند ارز گفته میشود. قیمت این اسکناسها و مسکوکات تعیین کننده ارزش و برابری وجه رایج هر کشور دیگری در مقابل پول خارجی است و یا به معنای دیگر میزان ارزش پول خارجی را براساس واحد پول ملی نشان میدهد. به عنوان مثال فرض نمایید که قیمت هر دلار رایج در ایالات متحده آمریکا معادل با ده هزار ریال کشور ایران است و این به آن معنا است که ده هزار واحد پول موجود در درون کشور ایران برابر با یک واحد پول کشور آمریکا است. پژوهشهای صورت گرفته در علوم اقتصادی بیانگر آن است که متغیر نرخ ارز یکی از بارزترین و پر اهمیت ترین فاکتورهای ارزشی و تاثیر گذار در اقتصاد این جهان پهناور است. قیمت ارز یکی از کلیدی ترین شاخص ها در تعیین میزان قیمت عمومی کالاها و خدمات در اقتصادکشور است و میتوان آن را یکی از فاکتورهای بسیار اثرگذار در معین نمودن قیمت کالاها و خدمات داخلی کشور ( از جمله تاثیر نوسانات نرخ ارز بر روی قیمت لپ تاپ های دست دوم ) دانست. به همین دلیل است که کنترل منطقی و بهره مند شدن از علوم اقتصادی پیشرفته امروزی در متعادل نگاه داشتن برابری نرخ وجه رایج در کشورهای دیگر با پول رایج در کشورمان میتواند در ثبات قیمت کالاها و خدمات بسیار ارزشمند و اثرگذار باشد.

بنابر این تاثیرات حاصل از افزایش و یا کاهش نرخ ارز به دو شکل منفی و یا مثبت این توانایی بالقوه را خواهند داشت تا اثرات چشمگیری را بر سطح مخارج خانوارها و معین نمودن قیمت مایحتاج مورد لزوم آنها از جمله لپتاپهای دست دوم را به جای بگذارند. صعود قیمت و نوسانات وارد شده برقیمت بازار ارزهای خارجی و یا همان گران شدن قیمت ارز وکلیه عواملی که هم اکنون بر اقتصاد کشورمان ایران حاکم است موجب افزایش قیمت کالاهای وارداتی که در حال حاضر کشور بدلایل گوناگون توان تولید آنها را ندارد باعث افول و پایین آمدن قدرت خرید آحاد افراد جامعه گشته است. لذا به همین دلیل است که به همراه بالا رفتن نرخ ارز به صورتی ناخواسته برای کالاهایی که در ممالک دیگر تولید میگردند و ایران یکی از وارد کنندگان آنها است افزایش قیمت و یا ایجاد حباب قیمتی و یا تورم امری اجتناب ناپذیر است و این تورم و حباب قیمتی ایجاد شده دارای این قدرت میباشد تا به شکل یک فرمول اقتصادی و با شکل گرفتن یک رابطه علل و معلولی به افزایش مجدد نرخ ارز منتهی گردد شوکهای شدید وارد شده بر نرخ ارزهای خارجی با عث میگردند تا بازرگانان و صادرکنندگان با در نظر گرفتن میزان خطر پذیری برای سرمایه خود ، یا فعالیت خود را متوقف نمایند و یا به ازای قبول خطرات بیشتر، مطالبه سود بیشتر نمایند و چون کشور ما در بازار جهانی دارای توانایی تعیین قیمت های جهانی نمیباشد فزونی سود مورد انتظار تاجرین و واردکنندگان از راه عرضه گرانتر به خریداران نهایی تامین میگردد و همین مطلب در نتیجه حاصلی به غیر از افزایش قیمت و تورم نخواهد داشت. بنابراین نوسانهای نرخ ارز علاوه بر افزایش تورم نیز موجب تقلیل رشد و تولید داخلی ( و نمود آن در تاثیر نوسانات نرخ ارز بر روی قیمت لپ تاپ های دست دوم ) نیز میگردد.
با تمامی اوصافی که در اثر تغییرات و نوسانات و افزایش نرخ ارز بر روی قیمتهای کلیه کالاها و مایحتاج مورد نیاز عموم مردم و از جمله نرخ قیمت لپ تاپهای دست دوم در این مقاله به آنها اشاره گردید. فروشگاه اطلاع وب که سالیان متمادی است در زیر نظر اتحادیه فن آوران رایانه تهران به حرفه خرید و فروش لپ تاپهای دست دوم و ارایه خدمت در حوزه علوم آی . تی مشغول است و در این راه موفق به اخذ نماد اعتماد الکترونیک دوستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت محترم صنعت و معدن و تجارت گردیده است.
همانطوریکه در کانال تلگرام متعلق به خود با آدرس ettelagostar1 نقل به مضمون اعلام نموده است که با توجه به قیمت افزایش قیمت دلار این فروشگاه این افتخار را دارا است که بدون هیچگونه افزایشی در قیمتهای لپ تاپهای دست دوم موجود در فروشگاه خود آنها را با همان قیمتهای گذشته در معرض فروش و در اختیار مشتریان گرامی خود قرار دهد .

خدمت به شما و جلب رضایت شما هدف مجموعه ما است
با تشکر و احترام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *