چند دلیل برای علت SHUT DOWN شدن لپ تاپ دست دوم شما

علت خرابی لپ تاپ ها

آیا لپ‌ تاپ دست دوم شما اخیرا به طور‌ اتفاقی خاموش می‌شود؟ شاید برای این اتفاق ، دلایل بسیاری در ذهن شما باشد. شاید اقدام به نصب کردن مجدد سیستم عامل خود کرده باشید ، اما مشکل همچنان حل نشده است! تا هنگامی که دلیل این اتفاق را نمی‌دانید ، دست نگه دارید و لپ تاپ دست دوم خود را به تعمیرگاه نبرید! شاید یکی از دلایل زیر باعث خاموشی اتفاقی لپ‌ تاپ دست دوم شما می‌شود. در ادامه این مقاله از فروشگاه آنلاین اطلاع گستر، به بررسی دلایل عمده SHUT DOWN  شدن اتفاقی لپ تاپ دست دوم شما خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

بالا رفتن درجه حرارت لپ تاپ دست دوم شما (یک علت SHUT DOWN شدن لپ تاپ )

یکی ازاولین ومهم ترین دلایل خاموشی اتفاقی لپ تاپ دست دوم شما به ویژه ‌هنگام انجام فعالیت‌های سنگین گرافیکی مانند بازی ، حرارت بیش از حد یا بالا رفتن درجه حرارت سیستم شما است. معمولا گرفتگی منافذ سیستم  یا ضعف فن  لپ تاپ دست دوم شما از دلایل عمده و اصلی بروز این قضیه است‌. برای حل این مشکل ابتدا باید دلیل اصلی آن را بدانید ، شاید فن لپ تاپ شما به خوبی عمل نمی‌کند یا منافذ دستگاه برای ورود و خروج هوا به دلیل انباشته شدن گرد وغبار گرفته شده باشد. اگر این موضوع درست باشد ، هم منافذ و هم فن دستگاه را در صورت امکان به خوبی و با دقت پاکسازی وتمیز کنید‌.

علت داغ شدن لپ تاپ

بروز مشکل دریکی از سخت‌ افزار‌های لپ تاپ دست دوم شما

یکی دیگر از دلایل مهم خاموشی اتفاقی لپ تاپ دست دوم شما ، بروز‌نقص سخت افزاری است ، بنابر‌این ، اگر به تازگی اقدام به نصب سخت افزاری جدید کرده ‌اید ، این قضیه می‌تواند دلیل اصلی خاموشی اتفاقی سیستم شما باشد. سخت‌افزارهای اصلی که در این زمینه باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند عبارتند از: RAM ، CPU و کارت گرافیکی. همچنین گاهی این مشکل مربوط به Power لپ تاپ نیزمی‌تواند باشد. در صورت اثبات مشکل سخت افزاری ، حتما باید اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه مورد نظر نمایید.

خرابی یا ولتاژ نامناسب شارژر لپ تاپ دست دوم شما

اگرلپ ‌تاپ دست دوم شما به طور اتفاقی SHUT DOWN می شود خود ، ‌می‌تواند ناشی از ولتاژ نامناسب شارژر شما باشد ، به ویژه هنگامی که  مشغول ‌بازی کردن هستید. این نکته را باید در نظر داشته باشید که برخی از بازی‌ های رایانه‌ ای به ولتاژ بالاتر‌ از حد معمول نیاز دارند. ازآنجا‌ که بازی ها ازسخت‌ افزارهای اصلی سیستم به شدت کارمی‌ کشند ، برق قوی‌ تری ‌نیاز دارند ، به ویژه‌ که این بازی‌ها سرعت گردش فن را نیز به بالاترین میزان خود می ‌رسانند.  اما اگر در مواردی غیر از ‌بازی با خاموشی اتفاقی لپ تاپ خود روبه‌ رو می‌شوید ، باز هم خرابی شارژر یا ولتاژ نامناسب آن می‌تواند یکی از دلایل اصلی باشد.

شارژر مناسب لپ تاپ

خرابی یا قطع درایورگرافیک یا صفحه نمایش لپ تاپ دست دوم شما

نصب سیستم عامل جدید و تغییر درایور کارت گرافیک یا Display نیز می‌تواند از جمله دلایل اصلی خاموشی اتفاقی لپ تاپ دست دوم شما باشد ، به ویژه اگر کمی هم  تنظیمات پیکربندی لپ تاپ دست دوم خود را دستکاری کرده باشید. برای فهمیدن اینکه مشکل از درایور است یا نه ، یک راه کلی آن این است که به دنبال فایل‌های dump در سیستم و پس از خاموشی اتفاقی بگردید. این فایل‌ها می تواند سرنخ مهمی برای رسیدن به منشا این مشکل باشد.

وجود بدافزار‌ها ، دیگر علت SHUT DOWN شدن لپ تاپ

یکی دیگر از دلایل مهم و کمتر مشاهده شده خاموشی اتفاقی در لپ تاپ های دست دوم ، می‌تواند وجود یک بدافزار بر روی سیستم شما باشد. برخی از این بدافزار‌ها اقدام به خاموش و روشن کردن دستگاه به طور اتفاقی و در زمان های مشخص می ‌کنند. این موضوع معمولا در مواردی رخ می‌دهد که کلید خاصی را فشار دهید یا برنامه خاصی را اجرا نمایید. در این شرایط بد‌افزار برای حفاظت از خود یا انجام کاری خاص ، سیستم را خاموش می‌کند. راه چاره تنها استفاده از یک نرم‌افزار امنیتی قوی و مورد اعتماد است.

بدافزار و ویروس لپتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *