بررسی انواع باتری لپ تاپ های دست دوم

باتری ارزان لپتاپ

یکی ازمهم ترین ویژگی های یک لپ تاپ دست دوم خوب و قدرتمند ، بهره مندی از یک باتری قوی و مناسب با قابلیت نگهداری شارژ بالاست. دراین مقاله از فروشگاه آنلاین اطلاع گستر قصد داریم ، انواع باتری های لپ تاپ های دست دوم را از نظر نوع جنس وکیفیت به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

انواع باتری های لپ تاپ های دست دوم

1.باتری لیتیوم یون (Li-ion)

این نوع باتری ، از جدید ترین انواع باتری های موجود در بازار است. این باتری ها از مواد کاملا بی خطر تشکیل شده است. باتری های لیتیوم یون برای شارژ شدن نیازی به تخلیه کامل ندارند و مصرف داخلی این باتری ها بسیار پایین است. استفاده از این باتری ها برای لپ تاپ های دست دوم گزینه ایده آلی به حساب می آید چرا که این باتری ها طول عمر و ظرفیت بالایی دارند. تنها مشکل این باتری ها این است که نباید از آنها در حالت فول شارژ به طور مداوم استفاده کنیم زیرا باعث کاهش کارایی این باتری ها می شود.

باتری لپ تاپ استوک

2.باتری نیکل متال هیدرید (Ni-MH)

این باتری ها باید هرچند وقت یک بار به طور کامل شارژ و دشارژ شود تا عمر آن کاهش نیابد. این باتری ها ظرفیت بالایی دارند واز محاسن این باتری ها می توان به این قضیه اشاره کرد که در مواد تشکیل دهنده آن از فلزات سنگین استفاده نشده است. برای شارژ کردن این باتری ها به منظور استفاده در لپ تاپ های دست دوم نیازی به تخلیه کامل آن ها نیست. تنها عیب باتری های نیکل متال هیبرید این است که به زمان بیشتری برای فول شارژ شدن نسبت به سایر باتری ها نیاز دارند.

3.باتری نیکل کادمیم (Ni-Cd)

این نوع باتری ها باید هرچند هفته یک بار به طور کامل شارژ و دشارژ شوند. اگر شما اینکار را انجام ندهید عمر باتری لپ تاپ دست دوم شما به دلیل آنچه که ” اثر حافظه ” نام دارد کاهش می یابد. برای مثال اگر به طور مداوم زمانی که 30 درصد از کل شارژ باتری شما تخلیه شده است آن را به شارژبزنید تا فول شارژ شود ، باتری شما عملا فکر می کند کل حجم شارژ با تری 70 درصد است در نتیجه زمانی که باتری شما فول شارژ می شود میزان شارژ واقعی آن هفتاد درصد است نه 100 درصد. این نوع باتری ها  امروزه کمتردر لپ تاپ های دست دوم مورد استفاده قرار می گیرند زیرا ترکیبات تشکیل دهنده کادمیم کاملا سمی است.

انواع باتری لپ تاپ

4.باتری لیتیوم پلیمری (li-pol

باتری های لیتیوم پلیمر، باتری هایی سبک ، ایمن و کوچک  بوده و برای استفاده در لپ تاپ های دست دوم کاملا مناسب هستند.  این نوع باتری ها نه تنها به شارژ 12 ساعته ابتدایی نیاز ندارند بلکه هیج محدودیتی در کاربرد هم ندارند. سازندگان این باتری ها امکان شارژ با USB را در آنها قرار داده اند تا عمر باتری کاهش نیابد. فرآیند ساخت این باتری ها با باتری لیتیوم یون کاملا یکسان است و تفاوت آن در مقاومت داخلی کمتر، اندازه و وزن و طول عمر بیشتر است.

5. باتری هوشمند (Smart Battery)

باتری های هوشمند نوعی از باتری ها هستند که در داخل آنها مداری وجود دارد همراه با تراشه هایی که به آنها این امکان را می دهد که با لپ تاپ های دست دوم و کامپیوترها ارتباط برقرار کند و عملکرد دما ، ولتاژ و خروجی باتری را نشان دهد. باتری های هوشمند عمر طولانی و نگهداری شارژ بالایی دارند.

خرید باتری لپتاپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *